Az otthonunkban található falak, azok színe vagy akár stílusa meghatározzák személyiségünket. Sokan a legegyszerűbb, fehér falat választják, mert az mindig világos érzetet ad. Variálhatjuk azt is, hogy egy szobán belül több színnel játszunk, például csak az egyik fal színes. Ezzel feldobhatjuk a szoba megjelenését. Amennyiben már meguntuk a régi falakat, akkor a legegyszerűbb módszer a felújításukra a festés. A falfestés manapság már egy mindenki által elvégezhető feladat, ha nem szeretnénk rááldozni plusz költségeket, magunk is megcsinálhatjuk. Már a színkeveréssel sem kell mindig bajlódnunk, ugyanis a piacon rengeteg előre kikevert színek közül válogathatunk.
Amikor bele vágunk a falak felújításába érdemes átgondolni előtte, hogy csak beltéren szeretnénk megújítani őket, vagy a kültérieket is. A kültéri és beltéri falak esetében más festékeket kell használnunk. Utána már csak a szín kiválasztása és a fal lefestése van hátra.
Azonban, ha magunk végezzük el érdemes annak is utána járni, hogy milyen alapozó festéket használjunk, illetve, hogy hányszor és hogyan érdemes lefesteni a falunkat. Beltéri falak esetében is több lehetőségünk van, akár lemosható festéket is választhatunk.
A kültéri falak esetében érdemes homlokzatfestéket választani, ugyanis ezek kimondottan a kültéri falakra lettek kitalálva, sokkal jobban ellenállnak az időjárásnak.
A Héra diszperzit homlokzatfesték remek választás lehet. Választhatjuk sima fehér színben, vagy akár színes verziót is kérhetünk belőle, ugyanis színezhető színezőpasztával. Kiemelkedő tulajdonságai közé tartozik, hogy vízlepergető, lég- és páraáteresztő, matt és egyenletes bevonatot ad, a természetes szellőzését a falnak pedig nem gátolja. Használhatjuk ásványi vakolattal vakolt épülethomlokzatokra és lábazatokra, egyéb kül- és beltéri betonfelületekre, vagy akár új eternit felületekre is.
A termék felhordása egyszerű, melyet most be is mutatunk nektek.
A festék felhordása előtt elő kell készíteni a festendő felületet. A laza, pergő vakolat- és festékréteget mechanikai úton távolítsuk el, a vakolathibákat pedig javítsuk ki. Ezután a teljes felületet portalanítsuk, majd ajánlott kezelni a felületet a Héra Falfix diszperziós mélyalapozóval. A kisebb repedéseket és felületi egyenetlenségeket DEKO simítótapasszal vagy DEKO kültéri porglettel javíthatjuk. Miután ezekkel megvagyunk alaposan keverjük össze a festéket. Ecsettel, hengerrel vagy szórással is felvihetjük a felületre. A festéket két rétegben kell felvinni a falra, a két réteg felvitele között pedig legalább 4 óra száradási időt kell biztosítani. Ajánlott +5 C°-tól +30 C°-ig terjedő levegő-, anyag, falhőmérséklet mellett alkalmazni.
Néhány dologra érdemes odafigyelni, mint például tűző napon, erősen borult időben nem javasolt festeni. A szín kiválasztásánál gondoljuk át azt is, hogy mekkora a lefestendő felület, illetve milyen hatást kelthet az adott szín.
Mielőtt mi magunk vágunk neki a beltéri vagy kültéri falaink lefestésére, mindenképp nézzünk utána, hogy melyik festék az ami a legjobb választás lehet számunkra!